Přírodní kosmetika

Tato kosmetika domácí výroby je určena k okamžité spotřebě, pokud prošla varem a obsahuje ocet, dá se skladovat v lednici, v tomto případě doporučuji spotřebovat do dvou až tří týdnů.

Koprová voda po holení
Do kastrůlku dáme dvě lžíce koprových semínek, lžičku medu a hrnek vody. Patnáct až dvacet minut povaříme. Po vychladnutí přidáme lžíci jablečného octa, necháme ještě pár hodin stát a pak slijeme přes plátýnko do lahvičky s uzávěrem.

Krém proti celulitidě
Základem veškerých krémů proti celulitidě jsou vesměs prohřívací suroviny jako kapsaicin, skořice a pepř. Dále obsahují například aloe, kofein, kokosový olej, med, mořské řasy a jiné. Tudíž, vybereme si některé z výše jmenovaných surovin a dáme po lžičkách do kastrůlku, přidáme jednu deci vody, lžíci sádla a během dne přivedeme několikrát k varu, dáme pozor, aby se nám voda zcela neodpařila. Pak scedíme přes plátýnko a přimícháme nějaký tělový krém, až se nám vše spojí.

Pokud budeme chtít krém jako peeling, můžeme do hotového krému přidat například nahrubo namletou zrnkovou kávu, skořici, sůl, mandle atd.

Nejúčinnější na celulitidu je hlavně masáž, takže rozhodně nestačí jen nanést krém a myslet si, že bude účinkovat zcela sám.

POZOR: Ženy mají ve velké oblibě používat tyto krémy v sauně, pro zvýšení jejich účinků, ale pokud použijeme hodně skořice a kapsaicinu, můžeme mít pocit, že shoříme.

 

Zde naleznete zapomenuté i nezapomenuté především vědecky nepodložené babské rady. Některé je třeba brát s rezervou, případně pouze pro zábavu. Za rady neručím, ani jsem v sobě nenalezla dostatek odvahy k tomu, abych je všechny vyzkoušela, pouze jsem je porůznu nahromadila a zveřejnila na těchto stránkách, abych se s vámi podělila.

TOPlist