Sůl

Pomůže od bolesti v krku: do skleničky s vlažnou vodou dáme rozpustit jednu lžíci soli a kloktáme, hezky nám ta sůl uklidí nahromaděný nepořádek.

Pomůže při ucpaných dutinách během chřipky a nachlazení: do kastrůlku s vodou přidáme pár lžic soli, přivedeme k varu a pak napařujeme obličej, s ručníkem přes hlavu, nad parou. Bezvadně nám to prohřeje dutiny a vyčistí obličej.

Relaxujeme ve vaně: existuje spousta druhů solí do koupele, ale pořád je to jenom obarvená a naparfémovaná sůl. Takže pokud nechceme zbytečně utrácet, koupíme si v obchodě obyčejnou mořskou sůl a k ní si do vany můžeme přidat cokoliv, aby nám koupel hezky voněla.

Solná jeskyně

Solnou jeskyni jsem poprvé navštívila v roce 2006 v Košicích, byla nádherná a já si naivně myslela, že jsou takové všechny. Omyl. Solných jeskyní přibylo jako hub po dešti a v každém městě jich najdeme i několik, ale všechny vypadají stejně fádně. Přesto je občas navštívit je zdravé. Doba strávená v solné jeskyni za doprovodu relaxační hudby, je 45 minut a prý je to, jako kdybychom byli tři dny u moře.

Solné jeskyně bývají obloženy několika druhy soli v kombinaci mořské a z mrtvého moře a obyčejné kamenné soli z dolů.

Jeskynní mikroklima dobře působí

  • na krevní oběh
  • na nervy a proti stresu
  • jako prevence a posílí imunitu
  • na průdušky, astma, záněty dýchacích cest, na dutiny a při zápalu plic.
  • na normalizaci štítné žlázy

Zde naleznete zapomenuté i nezapomenuté především vědecky nepodložené babské rady. Některé je třeba brát s rezervou, případně pouze pro zábavu. Za rady neručím, ani jsem v sobě nenalezla dostatek odvahy k tomu, abych je všechny vyzkoušela, pouze jsem je porůznu nahromadila a zveřejnila na těchto stránkách, abych se s vámi podělila.

TOPlist