Voda

Rozumím tomu, že kupovat balenou vodu v PETKÁCH je z ohledu na životní prostředí nesmysl, ale argument, že nemáme kupovat balenou vodu, páč ta voda z kohoutku je prej lepší… no nevím. Dlouhá léta jsem pila mírně mineralizovanou železitou vodu ze studně a také v ní prala. Po letech jsem se dozvěděla, že ta voda byla závadná a nevyhovující. Nyní používám tu lepší tvrdou vodu z kohoutku. Po prvním vyprání bílého prádla jsem totálně podlehla zoufalství, když jsem pověsila na sušák prádlo šedivé. Už je mi to jasné, i návštěva zubaře se bez odstraňování kamene neobejde, dříve jsem to nezažila.

Jak z čerstvé kohoutkové udělat ještě lepší vodu:

Někteří lidé jsou přesvědčeni o tom, že molekuly vody mají paměť, dokáží přijímat negativní a pozitivní vněmy a podle toho pak voda vypadá a chutná. Vodu můžeme nabít pozitivní energií, když sklenici s vodou postavíme na hezký obrázek, nebo můžeme dát na dno džbánku s vodou kameny a nechat den odstát. Vodu můžeme vystavit slunci, nebo měsíčnímu svitu, anebo ji nechat nabít hezkou hudbou.

Stříbrná koloidní voda

Pomáhá při léčbě zánětlivých a hnisavých onemocnění, léčí onemocnění žaludku a střev. Obklady pomáhají zahojit popáleniny. Stříbro má schopnost čistit vodu, proto se používá k desinfekci a dekontaminaci. Vyznačuje se dlouhou trvanlivostí. Koloidní stříbro si můžeme koupit ve zdravé výživě a lékárně. Doma si můžeme vyrobit stříbrnou vodu, když dáme do nádoby s vodou stříbrný předmět a necháme den odležet.

Magnetizovaná voda

Je voda, která prošla magnetickým polem. Odplavuje ledvinové kameny, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čistí játra, zlepšuje látkovou výměnu a čistí krev. Zvyšuje obranyschopnost organismu. Pro vytvoření vlastní magnetické vody nám postačí obyčejný kousek magnetu, přes který naléváme vodu do sklenice, voda vydrží zmagnetizovaná jeden den.

Naše republika je velice bohatá na minerální vody, ty chutné a nejzdravější se stáčí a prodávají:

  • IDA přírodní uhličitá kyselka z Bělovsi u Náchoda, které se možná jednou zase napijeme. Stáčírna je uzavřena a pramen není přístupný.
  • BÍLINSKÁ KYSELKA je nejalkaličtější ze všech pramenů v naší republice. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, překyselení, pálení žáhy, tvoření vředů, katar nemoci ledvin a močového měchýře onemocnění jater a žlučníku, dny, dnavých kaménků.
  • PRAGA minerální voda z Břvan, dělají se z ní limonády.
  • MATTONI karlovarská minerální voda je hodnocena spotřebiteli jako nejlepší minerálka. Je vhodná ke každodennímu popíjení.
  • AQUILA karlovarská minerální voda v neperlivé variantě je doporučována Českou lékařskou komorou jako kojenecká voda. Vyhovuje potřebám pitného režimu, působí proti zadržování vody v těle a přispívá k vylučování nepotřebných látek.
  • MAGNESIA karlovarská minerální voda s vysokým obsahem hořčíku vhodná pro lidi s vysokým tlakem, pro diabetiky, sportovce, ženy s bolestivou menstruací, pro lidi trpící bolestmi hlavy, pro těhotné ženy a astmatiky. Je výborná pro posílení organismu při únavě.
  • KORUNNÍ díky vyváženému obsahu minerálů je vhodná jako stolní voda pro každodenní popíjení.
  • VINCENTKA díky obsahu minerálních solí rozpouští hleny v dýchacích cestách, žaludku a střevech. Pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po ztrátách potu, používá se jako prevence zubního kazu. Sklenka vincentky nám doplní potřebnou denní dávku jódu, je vhodná pro těhotné ženy. Upravuje metabolismus po alkoholových excesech. Je vhodná na inhalace.
  • RUDOLFŮV PRAMEN díky vysokému obsahu vápníku je dobrý pro kosti a zuby Příznivě ovlivňuje močové cesty a je vhodný pro diabetiky.
  • EXCELSIOR vyvážená mírně železitá minerální voda pro denní popíjení.
  • ONDRÁŠOVKA vhodná pro denní popíjení.
  • PODĚBRADKA lahodná minerální voda s vysokým obsahem oxidu uhličitého.
  • ŠARATICA jedinečná sírano-sodno-hořečnatá minerální voda, která přirozeně pomáhá a očisťuje při problémech se zažíváním.
  • HANÁCKÁ KYSELKA je alkalicko-zemito-sodná a železitá, nasycená volným kysličníkem uhličitým, ve stáčených lahvích je zbavena železa a obohacena jódem.
  • DOBRÁ VODA vhodná ke každodennímu popíjení.
  • ZAJEČICKÁ HOŘKÁ vhodná při chronické ochablosti střev a jiných potížích při zažívání.
  • SEDMIHORKA je pramenitá voda s nízkým obsahem minerálů, kterou by člověk mohl mylně spojovat s již chátrajícími lázněmi v Sedmihorkách.

 

Zde naleznete zapomenuté i nezapomenuté především vědecky nepodložené babské rady. Některé je třeba brát s rezervou, případně pouze pro zábavu. Za rady neručím, ani jsem v sobě nenalezla dostatek odvahy k tomu, abych je všechny vyzkoušela, pouze jsem je porůznu nahromadila a zveřejnila na těchto stránkách, abych se s vámi podělila.

TOPlist