Odšťavňování

Stačí si pořídit odšťavňovač a máme to doma. Odšťavnit se dá téměř vše a i když mytí stroje dá dost práce, určitě to za to stojí. A hlavně mějme na paměti, že všeho moc škodí.

Ananasová vyplavuje nahromaděnou vodu z tkání, zlepšuje vstřebávání bílkovin, podporuje trávení, má čistící schopnost, působí močopudně, zlepšuje prokrvování a urychluje hojení pooperačních ran, snižuje krevní tlak a rozpouští usazeniny v cévách, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a lokální svalové křeče.

Artyčoková podporuje vyhladovění tukových buněk, odbourává tukové polštářky.

Avokádová vyživuje pleť, podporuje její správné fungování, napomáhá udržet nízkou hmotnost.

Banánová působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku, odstraňuje otoky a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, zbavuje organismus toxických látek, léčí zanícené žaludeční sliznice, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, pomáhá při poruchách spánku a uklidňuje nervy.

Borůvková omlazuje a dávají životní energii, je dobrá na unavené oči, uklidňuje nervy, pomáhá při průjmu, snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi, působí preventivně proti infekcím, posiluje imunitní systém, chrání tělesné buňky proti volným radikálům.

Bramborová syrová šťáva smíchaná se šťávou karotkovou je dobrá na žaludeční, nervové a svalové potíže.

Brokolicová snižuje riziko nádorových onemocnění, čistí játra.

Broskvová je močopudná, čistí ledviny a blahodárně působí na močový měchýř.

Brusinková léčí záněty močových cest.

Celerová obsahuje velké množství železa a hořčíku, působí pozitivně na krvetvorbu, dodává energii a snižuje únavu. Posiluje nervy a žaludek, čistí ledviny, zabraňuje nadýmání a zmírňuje potíže při močení.

Cibulová proti parazitům, přírodní antibiotikum, při nachlazení, zpomaluje růst rakovinných buněk, snižuje hladinu cholesterolu, ředí krev, má podobné účinky jako česneková.

Citrónová desinfikuje, působí proti nachlazení, obsahuje vitamín C.

Česneková přírodní antibiotikum, uvolňuje hleny, vylučuje jedy z těla, čistí střeva, éterické silice pomáhají uvolňovat nahromaděné hleny ve vedlejších dutinách nosních, průduškách a na plicích. Pomáhají vylučovat jedy z těla kožními póry. Česneková šťáva se osvědčila při odstraňování střevních parazitů. Působí proti skleróze. Je dobré ji ředit s pórkem pro zjemnění.

Červená řepa pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci, na krvetvorbu, dobrý zdroj křemíků a železa, tvorba a pevnost vazových tkání a kostí dobrá na cévy, na pružnost pokožky, pro pevné vlasy a nehty, podporuje regeneraci celkového organismu a posiluje imunitu. Snad dokáže i zabrzdit růst zhoubných nádorů.

Dýňová pomáhá při detoxikaci, pohladí nervy, regeneruje, povzbudí srdce, posílí zrak, vlasy i nehty, pročistí kůži a prý je to vědecky doložené- působí jako prevence proti nádorům.

Fenyklová chuťově sladší a více aromatická než šťáva celerová, napomáhá krvetvorbě, je užitečná při menstruačních potížích. Fenykl je vhodný na zažívání, k pročištění jater, dokáže vyplavit přebytečnou sůl a parazity z těla, snižuje špatný cholesterol.

Grapefruitová podporuje trávení, pomáhá při látkové výměně, zpevňuje tkáně, podporuje trávení, pomáhá při žilních onemocněních, křečových žílách a hemeroidech, posiluje imunitní systém, podporují produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení, čistí střeva a stabilizuje střevní flóru, aktivuje látkovou přeměnu a růst buněk, pomáhá k redukci nadváhy.

Hroznová vylučuje kyselinu močovou, čistí organismus, posiluje cévy,.

Hrušková má silně močopudný účinek a je cenným pomocníkem při detoxikaci.

Chřestová má čistící účinek, což na jaře naše tělo ocení, je to doslova elixír mládí s obsahem spousty vitamínů a minerálů mimo jiné také kyseliny listové. Působí močopudně.

Jablečná zlepšuje krevní oběh, posiluje srdce, stabilizuje hladinu cukru, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, napomáhá pročišťování tlustého střeva, posiluje nervy a imunitní systém.

Jahodová odvodňuje pokožku, podporuje stavbu tkáňového pletiva, používá se při chorobách jaterních a žlučníkových, působí močopudně, podporuje stolici, zbavuje střeva jedovatých látek, zmírňuje trávicí potíže a snižuje tlak. Jo a zvyšuje potenci…

Karotková pomáhá zachovat zuby a strukturu kostí, proti tvorbě vředů a otoků zvyšuje odolnost proti infekcím, zabraňuje onemocněním očí, zánětu krčních mandlí, a dýchacího ústrojí, chrání nervy, působí na celkovou harmonizaci organismu, čistí játra, prospívá pokožce, zvyšuje odolnost proti infekcím a chrání proti volným radikálům. Čistí krev a omlazuje.

Křenová podporuje tvorbu žluči, zlepšuje trávení, působí močopudně a zabraňuje tvotbě močových kaménků, vylučuje z těla kyselinu močovou, a zmítňuje křeče, posiluje imunitní systém. Křen má desinfekční účinek a používá se i zevně k potírání proti bolestem.

Malinová snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje trávení, zbavuje organismus škodlivin a nežádoucích mikroorganismů.

Melounová na ledvinové poruchy, je močopudná.

Meruňková zevnitř čistí pleť, udržuje vlhkost pokožky, zpevňuje její tkáň, podporuje tvorbu červených krvinek.

Okurková je tím nejlepším přírodním diuretikem, podporuje růst vlasů, srovná nám tlak, zpevňuje nehty a dásně, čistí pleť. Směs okurkové šťávy s karotkovou má příznivý vliv na revmatické potíže, přidáním šťávy z červené řepy, pochod urychlíme.

Ostružinová krvetvorný posilující nápoj, má příznivý účinek při kašli chrapotu.

Papájová zlepšuje vstřebávání bílkovin, podporuje výstavbu nových pleťových buněk, posiluje imunitní systém, chrání srdce, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje trávení.

Papriková prospívá vlasům a nehtům, čistí střeva, zbavuje tělo škodlivin a plynatosti, zamezuje ukládání cholesterolu.

Pomerančová uvádí do chodu látkovou přeměnu v buňkách a dodává životní energii.

Pórková hodí se k ředění česnekové a cibulové šťávy pro zjemnění. Povzbuzuje ducha, odstraňuje nedostatek soustředění, aktivuje všechny tělesné žlázy, posiluje libido a potenci, imunitní systém a krvetvorbu, zlepšuje vzhled vlasů a posiluje vazivové tkáně, zastavuje krvácení z dásní a působí proti krvácení z nosu, podporuje redukční diety.

Rajčatová upevňuje buněčnou strukturu pleti, odvodňuje, podporuje trávení, zabraňuje tvorbě nádorů.

Rybízová při revmatismu, zvyšuje vylučování vody z těla, povzbuzuje sekreci žláz, je hodnotná pro ledviny i játra a proti zánětlivým pochodům v těle, zmírňuje zahlenění zažívacího ústrojí.

Ředkvičková hojí sliznice a čistí od hlenů.

Špenátová působí proti nádorům, snižuje riziko srdečních chorob, působí dobře na nervy a mozkovou činnost a srdce.

Švestková dobrá jako projímadlo, čistí játra i ledviny.

Třešňová čistí játra, krev a ledviny, stimuluje vyměšování šťáv zažívacího ústrojí a moče, působí preventivně proti rakovině.

Zelná čistí střeva, je dobrá redukci nadváhy, urychluje hojení vředů, čistí organismus, vyhání střevní parazity.

 

Zde naleznete zapomenuté i nezapomenuté především vědecky nepodložené babské rady. Některé je třeba brát s rezervou, případně pouze pro zábavu. Za rady neručím, ani jsem v sobě nenalezla dostatek odvahy k tomu, abych je všechny vyzkoušela, pouze jsem je porůznu nahromadila a zveřejnila na těchto stránkách, abych se s vámi podělila.

TOPlist